O mně

Jmenuji se Lukáš Urbaník a narodil jsem se v listopadu roku 1988 ve Zlíně. První kroky k fotografování přišly již v raném dětství, když rodina dokumentovala naše vzpomínky na klasické kinofilmové fotoaparáty. V roce 2003 se naskytla první zkušenost v reportážní fotografii se zapůjčeným digitálním fotoaparátem značky KODAK od kamaráda.

Začátky byly krušné, protože první focení bylo na koncertu regionální rockové hvězdy skupiny Master, díky které jsem se Lukáš začal pohybovat v hudební sféře a řekl bych že to byli právě členové Master, díky kterým jsem se dostal do podvědomí lidí a dalších kapel mezi, které patří třeba Gryfis nebo Power 5.

Postupem času přišly první zkušenosti se zrcadlovkou na kinofilmem a v zápětí následovala první digitální zrcadlovka, na kterou jsem díky podpoře rodiny získal potřebné finance. Jednalo se o fotoaparát značky Canon EOS 400 D. S koupí zrcadlovky se nabízely hned větší možnosti jako například focení pro regionální server klobucko.cz a první větší hudební akce.

V roce 2006 už jsem se díky spolupráci s hudebními weby pohyboval téměř pravidelně na hudebních a kulturních akcích po celé ČR. V průběhu dalších let jsem začal zkoušet a střídat techniku Canon a Sigma a rozšiřovat své zkušenosti v oblasti reportáže, produktové fotografie, rodin a svateb. Řídím se heslem: KAŽDÉ FOCENÍ JE ZKUŠENOSTÍ A ZÁROVEŇ INSPIRACÍ.

Biografie

Rok Událost
2003 Začátky s focením Canon eos 50
2005 Začátek focení s klasickými fotoaparáty EOS 3000 N,první digitální fotoaparát Kodak
2006 První digitální zrcadlovka Canon EOS 400 D.Focení pro informační weby
2007 Spolupráce s huduebními weby a agenturami...
2008 Spolupráce s regionálním webem a první zkušenosti s Canon EOS 10 D
2009-2010 Pořízení Canon EOS 50 D.Spolupráce Radio ROCK MAX a web Rockportal
2011 Spolupráce s Photo-music webem Xichty.cz, práce s Canon EOS 1 D mark III, Canon EOS 60 D, nové tělo Camera EOS 5 D Mark II
2012 Sspolupráce s Photo-music webem Xichty.cz, Autosport.cz
2013 Spolupráce s Photo-music webem Xichty.cz, Autosport.cz, HC PSG Zlín, HC Kometa Brno, Zlin Press Production, oficiální fotograf Barum Czech rally Zlin, foto DVD Masters of rock 2013, Vítěz fotosoutěže Špilberk jedním okem kategorie Děti na Hradě, foto finále extraligy ledního hokeje PSG Zlin - Plzeň